časosběr  obsah   rejstřík


Vzrůšo
zavítá-li k nám cirkus, je to šance, jak zažít malé dobrodružství...

Tak, že zajdeme na jeho představení? Kdepak. Tak, že se vyzbrojíme štípačkami, případně předpřipravenými nápisy „ZRUŠENO!“ anebo barvou ve spreji (neuškodí ani pepř ve spreji, protože cirkusáci jsou tvrdí hoši).

Každý cirkus láká sololitovými poutači, které s dostatečným předstihem cirkusáci uchytí pomocí drátů na sloupy po městě. Některé cirkusy navíc vylepují běžné plakáty.

Pokud jim poutače, čím dřív, tím líp, sundáme, přelepíme či přestříkáme, učiníme nejen dobrý skutek, ale dost možná zažijeme adrenalinovou honičku.

Pronásledovat nás mohou jen cirkusáci, kdežto městští strážníci, natož státní policie, si nás při odpravě či úpravě poutačů (s největší pravděpodobností) všímat nebude. Z prostého důvodu: sololitové poutače (a často i lepené plakáty) cirkusáci rozmísťují bez povolení města, čili načerno.

Akci zvládne i jedinec, lepší je však menší parta. Méně nebezpečnou, o to myslím zajímavější, obměnou by mohlo být obléct se do reflexních vest (vychytávkou by pak bylo sehnat a našít na ně městský erb), poutače sundávat během bílého dne a přijdou-li cirkusáci, věcně jim nabulíkovat, že pouze provádíme brigádu na pokyn města. Přijdou-li strážníci, sdělíme jim část pravdy: jsme iniciativa, které vadí ilegální reklama (přesněji, jakákoliv reklama hyzdící naše město; konáme tedy aspoň toto - je snad trestné odstraňovat něco, co město nepovolilo, za co mu nikdo nezaplatil?).

Jiné počtení na webu brněnského „Kolektivu pro zvířata“.