časosběr  obsah   rejstřík


Ukažte to vládě!
Přidejme se k 11 státům, které již chov „kožešinových“ zvířat zakázaly či ekonomicky znemožnily. Mejlujme našim zodpovědným činitelům!

Stav výstižně popsala zpěvačka (a dvojnásobná filmová Saxána) Petra Černocká: „Zdá se, že je to stále dokola o hamižnosti chovatelů a netečnosti příslušných ministerských úředníků, kteří by se touto problematikou měli zabývat. Existují důkazy, v jakých podmínkách zvířata žijí, existují příklady, jak se s těmito problémy vypořádaly kulturnější země, než je ta naše, a naštěstí existují i organizace, které znova a znova nepřestávají apelovat na příslušných místech, aby se s tím konečně něco udělalo. Lidem, kteří se rozhodli věnovat tolik energie pro boj za přirozená práva našich zvířecích spoluobyvatel této planety, je třeba poděkovat a především je podpořit svým hlasem.“

„Svoboda zvířat“ na území republiky nahodile vybrala 6 kožešinových farem a natočila tamní zvířata a podmínky, v nichž jsou přinucena živořit. Odkaz na sestříhané záběry je součástí mejlu, který ministrovi zemědělství, státní veterinární správě a parlamentu ČR už zaslalo (od konce listopadu) přes 20 000 občanů. (Záběry využily i ČT2 a televize nova).

Mejl můžete odeslat ze stránky „Ukažte to vládě!“ poté, co úplně dole kliknete na rudou stuhu:

Leták „Poslední výkřik“ (v pédéefku).
Petice za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat k tisku na webu „Proti srsti“ (v pdf).