časosběr  obsah   rejstřík


Ufoni jsou nám (žel) podobní
Přední britští vědci se na nedávné konferenci o mimozemském životě shodli na tom, že ufoni jsou lidem podobní nejen tělesně, ale že s námi sdílejí i sklony k chtivosti, násilí a využívání jiných. (Na obrázku je reklama jednoho britského fitness centra: „DŮLEŽITÉ ZDRAVOTNÍ VAROVÁNÍ! AŽ PŘILETÍ UFONI, SNĚDÍ NEJDŘÍV TY NEJTLUSTŠÍ!“)

Před zhruba deseti lety, ještě předtím, než jsem četl skvělou knížku Michela Fabera „Pod kůží“
(Odeon, 2003), jsem si poznamenal toto:

„Život na planetě Zemi nemusí být ani zdaleka jediným ve vesmíru. Přicestuje-li k nám nějaká forma života, bude nás, velmi pravděpodobně, převyšovat inteligenčně nebo technologicky (v jádru třebas délkou vývoje), případně obojím. Zvlášť v případě, kdy by její inteligence byla nanejvýš na úrovni té naší, hrozí nebezpečí, že by se nám mohla podobat i svým založením. Mohli bychom tak skončit i na jatkách, v kožedělném průmyslu, na vivisektorských stolech a podobně.“

A ejhle, nedávno se přední britští vědci na konferenci o mimozemském životě shodli na tom, že mimozemšťani jsou lidem podobní nejen tělesně, ale že s největší pravděpodobností s námi sdílejí rovněž sklony k chtivosti, násilí a využívání jiných.

Zprávu o konferenci zveřejnily novinky.cz: Mimozemšťani jsou nám hodně podobní, soudí vědci

Evoluční paleobiologové jsou přesvědčeni, že se evoluce života na Zemi podobné planetě ubírala po podobných cestách. Nejde jen o počáteční vývoj z podobných sloučenin, ale i o další vývoj, jehož pravidla poprvé formuloval Charles Darwin.

„Je těžké si představit evoluci na cizích planetách, které by se odvíjely jinou než Darwinovou cestou,“ uvedl profesor Morris. Podle něj je konečná množina možností v rámci evoluce svým způsobem svazující.