časosběr  obsah   rejstřík


Není se za co stydět
říká zpěvák kapely True Nature, straight edge vegan a velká postava hnutí Animal Liberation.

Rescued je organizace propagující osvobození zvířat, která se snaží pomoct zvířatům ve velkochovech. Chodíme po různých velkochovech a dokumentujeme, jak je se zvířaty skutečně zacházeno. Vydáváme tiskoviny v šesti jazycích o živočišném průmyslu (maso, mléko, vejce).

Další aktivitou je open rescue, čili zachraňování zvířat bez maskování se. Důvodem, proč propagujeme osvobození zvířat je fakt, že jediným způsobem jak zastavit týrání zvířat je přestat je brát jako jistý druh zboží. Zneužívání zvířat přetrvává, protože lidé považují zvířata za svůj majetek. Ale žádné zvíře anebo člověk nemůže být ničí majetek, neboť tehdy se jedná o otroctví.

Osvobozování zvířat nepatří mezi věci, za něž by se měl člověk stydět. A když nenosíme kukly, je těžší nás označit za teroristy. V USA jsou radikálnější ekoaktivisté běžně označováni za teroristy. Částečně proto, že jsou snahy umlčet toto hnutí, ale i proto, že mnoho těchto aktivistů se maskuje, což může v lidech vzbuzovat strach.

Je to risk, nemaskovat se, ale z patnácti loňských procesů jen jeden dospěl před soud. Protože ve chvíli, kdy aktivista uveřejní video o týraní zvířat, podnik za to zodpovědný se musí přihlásit - že toto je jeho velkochov, jeho zvířata, jeho byznys. Ve většině případů od toho dají ruce pryč, jelikož nechtějí, aby případný skandál ohrozil jejich zisky a tak stáhnou obvinění.

Znovu říkám, je to sice risk, ale já osobně nechci žít ve strachu a nechci skrývat, kým jsem a v co věřím.

Vytrženo z odpovědí Keegana. Celý rozhovor (ve Slovenštině) na webu HARD-CORE.SK.

3 písničky True Nature na majspejs.