časosběr  obsah  rejstříkLimity jsme my

V pondělí naše vláda s konečnou platností rozhodne o prolomení, či neprolomení těžebních limitů v severních Čechách.

Rozhodnutí vlády ovlivní životy tisíců lidí, kteří v případě prolomení limitů přijdou o své domovy, nebo budou žít desetiletí s rachotem těžebních rypadel za okny.

Pokračování těžby bude mít devastující vliv na celý region. Podle Univerzity Karlovy by těžba za limity a následné spálení uhlí způsobilo škody ve výši 1,3 bilionu korun. To vše v situaci, kdy se podle naprosté většiny odborných podkladů jak české teplárenství, tak i energetika, bez uhlí za limity obejde. Jediný, kdo z prolomení uhlí bude profitovat, jsou vlastníci těžebních společností.

Nedovolme, aby lidé v Horním Jiřetíně a Černicích přišli o své domovy! Zastavme ničení severních Čech kvůli ziskům několika uhlobaronů! Pomozme Podkrušnohoří zbavit se uhelné závislosti!

Napišme předsedům vládních politických stran, Bohuslavu Sobotkovi, Andreji Babišovi a Pavlu Bělobrádkovi, ať zachovají limity těžby!

Děkuji,
Jan Freidinger,
kampaně Greenpeace ČR
 

Já jsem poslal hromadný mejl:

Komu: bsobotka@socdem.cz, babis@ano2011.cz, belobradek@kdu.cz
Předmět: těžba

Vážení pánové, předsedové stran,

věřím, že těžbu lze odložit. Pokračovat v ní snad můžeme vždycky, ukáže-li se to nezbytné. Pokud budeme těžit hned dál, nenávratně ztratíme další kus jedinečnosti naší krajiny.

Děkuji za Vaši chvilku, hezký den,
Ing. Robert Suchánek,
Prostějov