časosběr  obsah   rejstřík


Jedna nejmenovaná firma sice zavedla pro své závislé pracovníky kuřárnu,
neodpustila si však vyzdobit ji podle svého přesvědčení.

Kuřačko, smrdíš
Za uplynulých 20 let počet mladých kuřáků dramaticky narostl, mezi dívkami na dvojnásobek.

Dobrý den,

bydlím na jednom krásném místě na Vysočině. Nejsem kuřák a nikdy jsem to neřešil, i když jistou váhu zřejmě mělo, že v dětství jsem míval potíže s průduškami. V současnosti jsem již ženatý a máme 9měsíčního uličníka ;-)

Ale abych se dostal k jádru věci. Sousedka je kuřačka, každé dvě hodiny vyjde na balkón, zavře za sebou dveře i okna a vychutnává si cigárko. Naneštěstí náš balkon je půl metru vedle, a tak kolikrát ležím v obýváku na gauči a najednou cítím cigaretový kouř. Postupem času mi to začalo velmi vadit, říkal jsem si: nekouřím, ani nevyhledávám takovou společnost a přesto nemám na výběr, kouř dýchat musím. Promluvil jsem si se sousedkou, že mi to vadí, ale odpověď slyším ještě teď. ,,Zavři si okno, nebo běž na zahradu, když ti to vadí“. Já jí na to řekl, že i když zavřu okno, tak než to zjistím, je ten kouř už u nás. A jít na zahradu, tím se kouře doma také nezbavím. Ona na to: ,,Já budu kouřit dál a budu, budu, budu“. Když se s tím někomu svěřím, tak kuřák mi řekne, ať ji neotravuji, že je na svém balkoně a když je to nekuřák, tak mi přikyvuje, ale nijak ho to nezajímá.

Když jsme byli jen s manželkou, vadilo mi to, ale trpěl jsem to. Nyní ale máme malého syna, který právě v obýváku tráví přes den nejvíce času...

Radek Šebestík

„Rozhodně nestříkáme na dosud netknutou novou fasádu, historické objekty, vlaky (včetně interiéru) a tak podobně,“ píše, mimo mnohé jiné, na svém webu skupina mladých nekuřáků, přesvědčená, že sprejování v tomto případě přinese více užitku než škody.