časosběr  obsah   rejstřík


Rostlinné kuře
je první vlaštovkou - úspěšnou a ceněnou na trhu ve Spojených státech amerických.

Americká PeTA vyhlásila Beyond Meat firmou roku 2013. A to za čistě rostlinnou potravinu, která je prakticky k nerozeznání od kuřecího masa. Napodobenina je velmi chutná a v USA široce dostupná. Oblíbené kuřecí nudličky jsou nabízeny ve třech příchutích: lehce kořeněné, grilované a v „jihozápadním stylu“.

Společnost se opírá o takové investory, jako je Biz Stone z Twitteru či Bill Gates z Microsoftu, který veganské potraviny podporuje především z důvodu, že oproti živočišným jsou mnohem šetrnější k přírodním zdrojům (voda, půda, lesy, biodiverzita, …) a že při jejich získávání se vytváří výrazně méně skleníkových plynů. Beyond Meat sbírá příznivé ohlasy ze CNN, Associated Press, Wired, Los Angeles Times a dalších médií.

Pouze masný průmysl se může obávat, že stále více lidí bude přecházet z opravdového masa (a výrobků z něj) na tuto náhražku (a v brzké době na další obdobné), protože mnozí spotřebitelé si uvědomují tuto další možnost ochrany zvířat a životního prostředí, stejně jako snížení hladu ve světě, ale i zlepšení svého vlastního zdraví.
 

P. S. Širší předchozí článek: Pohádky z Křemíkového údolí