časosběr  obsah   rejstřík


Pozemšťané
Lidé, zvířata, rostliny - my všichni jsme obyvatelé této planety. A každý z nás by tu měl prožít co možno nejlepší život.

Dokument americké ekologické organizace "Nation Earth" se snaží ukázat naši bezohlednost vůči zvířatům, aby nás dohnal k přehodnocení našeho životního stylu.

Je rozdělen na několik částí: domácí mazlíčci (odchyt a utracení zdivočelých psů), jídlo (mučení a porážka dobytka na jatkách), oblečení (zabíjení zvířat pro kožešinu), zábava (kruté životní podmínky zvířat v cirkusech, smrt v rodeech a v korridě).

Film je vlastně komentovanou sérií jednotlivých záběrů, z nichž většina je údajně pořízena skrytou kamerou na skutečných jatkách a podobných místech a nebyla doposud nikde zveřejněna.
(Tři předchozí odstavečky filmáček.cz.)

Web k filmu v angličtině.

Česky zápis mluveného slova filmu na dokumentarni.tv.

Film lze shlédnout v původním znění s českými titulky na VEG-TV.INFO.

Radovan Lukavský, herec a pedagog: „Tento film hodnotím nejvyšší stupnicí ne proto, že tak silně útočí na lidské city, ale proto, že to dělá prostřednictvím odkrývání pravdy. Pozemšťané jsou šokujícím zrcadlem, ale je to zrcadlo, které nežádá jenom naše oči, ale nás celé, s celou duchovní výbavou, kterou tak zanedbáváme. Neptá se nás, zda jsme šokováni, ale zda jsme připraveni poznat sebe, jací skutečně jsme. Jsme-li schopni změnit směr naší cesty ke zmaru na cestu od naděje k činu, u kterého bude stát soucítění, láska a poznání jako tři sudičky nad naším novým zrozením...“