časosběr  obsah   rejstřík


Obchod bez kožešin
Přes 300 obchodních značek ukončio prodej výrobků obsahujících kožešinu.

Například nedávno se přidala společnost Inditex, čímž dalších více než 6 000 (jejích) obchodů již nenabízí nic byť jen s kouskem (třeba i pouhým lemem kapuce na zimní bundě) pravé kožešiny.

„Jsme svědky toho, že stále více firem hodlá přijmout etické stanovisko k problému souvisejícímu s kožešinovou produkcí. Každý den jsou miliony tzv. kožešinových zvířat, jako jsou například lišky, drženy v malých, špinavých klecích a na konci jejich utrpení je čeká zabití elektrickým proudem. Velice dobře chápeme, proč takové množství firem postupně dochází k rozhodnutí se od tohoto krutého zacházení se zvířaty distancovat,“ říká Lucie Moravcová, předsedkyně organizace Svoboda zvířat, která program vede v České republice.

Mezinárodní program „Obchod bez kožešin“ (Fur Free Retailer) vytvořila a řídí „Aliance za módu bez kožešin“ (Fur Free Alliance), což je mezinárodní sdružení organizací na ochranu zvířat, mající za cíl ukončit zabíjení zvířat pro jejich kožešinu. Svoboda zvířat je jejím členem od roku 2001.

Seznam 100 % bezkožešinových značek u nás a ve světě.