časosběr  obsah   rejstřík


Honička
Haškovsky a lýkokovsky neokázale až nenápadně vtipný popis jedné nedělní události.

Vše začalo v 9:15, kdy tísňová linka přijala volání, že z ostrova Štvanice plave přes Vltavu divoké prase směrem ke karlínskému břehu. Ještě předtím, než hlídka dorazila na místo, ozvala se ochranka z hotelu Hilton. Hlásila, že tam zvíře rozbilo výlohu a běželo na Těšnov. Podle dostupných informací minulo prase bez povšimnutí budovu Ministerstva zemědělství a štrádovalo si to do ulice Na Poříčí. Ani tam jeho divoká cesta metropolí neskončila. Odtud se vypravilo na Žižkov a přes Vršovice až do Strašnic.

„V Praze 10 se odehrál velký boj o zdraví kolemjdoucích, strážníků i prasete. Když totiž strážníci z Prahy 10 prase uviděli, zrovna se rozběhlo proti ženě s kočárkem. Díky duchapřítomnosti jednoho ze strážníků se ženě ani dítěti nic nestalo. Zahradil totiž praseti cestu motocyklem,“ vylíčila Bližňáková. Prase podle všeho honilo hned několik hlídek strážníků. Na několikakilometrové trase se postupně vystřídali příslušníci městské policie z Prahy 2, 3 a 10. Zvíře si předávali podle toho, do jakého rajónu si zamířilo.

Vystresované prase se dostalo až do strašnické ulice U Nových vil, kde vběhlo na zahradu jednoho z domů. Tam pracovali dělníci, kteří před sviní vyšplhali na lešení. „Jeden ze strážníků ale takové štěstí neměl a prase jej třikrát napadlo,“ uvedla Bližňáková. Jak napadení vypadalo, neupřesnila, ale přidala další podrobnosti: „Prase pak udělalo chybu a otočilo se hlavou od napadeného strážníka, který jej tak mohl zalehnout.“ Na zvíře se vrhli také další strážníci a policisté. I oni ho zalehli a zamotali do pletiva, který leželo opodál. Odchytová služba musela k uklidnění čtyřnohého běžce použít tři uspávací injekce. Poté prase převzali pracovníci Lesů hlavního města Prahy.

Celý článek na webu lidovky.cz.