časosběr  obsah   rejstřík


Koho do Bruselu?
aneb zkrácená agitka Romany Šonkové na základě zkušeností a odvedené práce.

V pátek a v sobotu se konají volby do Evropského parlamentu a ačkoli na fungování Unie a její politiky můžete mít ne zrovna pozitivní názor, z hlediska ochrany zvířat je Unie jednoznačně přínosem. Bez jejího balíčku směrnic a nařízení týkajících se ochrany a životní pohody zvířat by se u nás pravděpodobně žádné (i když částečné a pomalé) změny k lepšímu neděly.

Zabývám se touhle legislativou od roku 2000, a tak si troufám věřit, že vím, o čem mluvím. A proto Vás chci požádat, abyste šli volit! Já osobně budu volit jistotu – tou je pro mě člověk, který už prokázal, že mu na zvířatech opravdu záleží a že dokáže dobré záměry proměňovat v činy.

RNDr. Pavel Poc z ČSSD, jako jediný z dnes už bývalých českých europoslanců, vždy pozitivně reagoval na naše výzvy a žádosti o podporu a pomoc v našich kampaních, ať už šlo o dlouhodobou přepravu zvířat, lepší podmínky pro dojnice, plnění směrnice na ochranu prasat nebo zavedení povinného označování všech živočišných potravin podle způsobu chovu zvířat jako u vajec.

Pokud Vás moje agitka zaujme či dokonce přesvědčí, budu Vám vděčná a budu vědět, že v příštím europarlamentu budu mít s kým efektivně spolupracovat.
 

Krásné dny přeje Romana Šonková,
zástupkyně CIWF pro ČR

P. S. Chystal jsem se volit zelené. Tradičně. Teď jsem trochu na pochybách, zda neudělat výjimku. Pavel Poc je zřejmě ze všech českých kandidátů jediným, kdo se (i nadále) pomáhat zvířatům zavázal (viz Vote for Animals).