časosběr  obsah   rejstřík


Bella Mia III
Herečky měly skončit na jatkách. Sbírka jim však zajistila výsadu dožití.

Sbírku přes web „hithit.com“ pořádala filmová produkční společnost Bio Illusion, k 6. lednu 2014 ji ukončila. Bylo potřeba vybrat 180 tisíc korun, 327 přispěvatelů dalo dohromady částku 191 350 Kč (o sbírce jsem se dozvěděl s křížkem po funuse).

Německá kráva Yvonne před několika lety plnila stránky bulvárních i seriózních novin a časopisů svým příběhem o útěku za svobodou. I Česká republika má takové hrdinky, jejich příběh se dostal až na filmové plátno. A to díky Martinu Dubovi a jeho filmu „Bella Mia“. Vypráví příběh stáda, které se rozhodlo o svou svobodu bojovat a těsně před převozem na porážku uteklo. Tři roky se kravám dařilo přežívat ve volné přírodě a ukázaly, že vůle k životu je prostě silnější, než osud určený člověkem...

Protože tvůrci filmu se stádem strávili téměř tři roky, pocítili povinnost se jim odměnit za jejich herecké výkony a za neuvěřitelné chvíle v jejich společnosti a dopřát jim spokojené dožití na Ranči Bystrá. Zemědělské družstvo za jejich vykoupení požadovalo oněch 180 000 Kč. Jeden člen štábu si jednu z krav osvojil ihned, zbývaly čtyři.

Zkráceno a upraveno z webu hithit.com.
 

P. S. První a druhý článek o filmu.